top of page

Zuzana Hozlárová

Mládežnícka aktivistka, predsedníčka ŠRVŠ

Keď vidím ženu úspešne zastávajúcu vedúcu úlohu, cítim sa inšpirovaná a motivovaná, že aj ja môžem dosiahnuť svoje ciele a úspech vo svojej kariére. To pomáha odstrániť stereotypy a prekonávať prekážky, ktoré môžu existovať pre (nielen) mladé ženy v hľadaní svojho miesta v profesionálnom svete. Mám to šťastie, že som mala vo svojom živote veľa ženských vzorov, ktoré mi dali pocítiť, že nie som nič menej iba preto, lebo som žena. Som si istá, že vedúce pozície by mali odrážať rôznorodosť spoločnosti, aby bolo zabezpečené, že sú zohľadnené potreby a názory všetkých.
Keď je žena na vedúcej pozícií emotívna, je považovaná za slabú. Keď nedáva najavo city, je považovanú za bezcitnú kariéristku. No ženy sú ľudia, rovnakí ľudia ako muži. Máme právo cítiť, máme právo sa ohradiť, máme právo byť všade tam, kde sa o nás rozhoduje.
Celkovo je dôležité voliť ženy do vedúcich pozícií, aby sme vytvorili inkluzívne, spravodlivé a rozmanité pracovné a spoločenské prostredie, ktoré bude prospešné pre všetkých a povedie k prosperite celej spoločnosti.

bottom of page